3 korzyści, jakie niosą za sobą mobilne platformy do pracy na wysokościach i ich wynajem

W przemyśle, branży budowlanej czy w magazynach często konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które umożliwią bezpieczną pracę na wysokościach. Jednym z takich rozwiązań są mobilne platformy. Czytaj dalej i dowiedz się jakie korzyści wynikają z ich zastosowania. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Wszelki prace, które prowadzone są na wysokościach, są pracami, które wiążą się ze sporym ryzykiem i dlatego w polskim ustawodawstwie są uwzględnione w wykazie prac szczególnie niebezpiecznych  (§ 105-110 rozporządzenia). Upadki, poślizgnięcia, potknięcia czy długotrwałe problemy zdrowotne powstałe na wskutek nieprawidłowej pozycji, to najczęstsze przypadki zgłaszane przez pracowników, a także ich pracodawców.

Właśnie dlatego zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa jest najważniejszym aspektem w przypadku wszelkiego rodzaju prac na wysokościach. Nowoczesne mobilne platformy do pracy na wysokościach wyposażone są w poręcze, dzięki którym operator jest zabezpieczony podczas wykonywanej pracy. Podczas unoszenia platformy koła blokują się i utrzymują maszynę w stabilnej, poziomej pozycji co ułatwia pracę operatorom i większa ich bezpieczeństwo.

Podesty ruchome umożliwiają pracę w promieniu 360 stopni, a to oznacza, ze pracownik nie jest zmuszony do balansowania i przyjmowania niewygodnych pozycji, dzięki czemu ryzyko upadku i zagrożenia kontuzją zostaje zredukowane do minimum.

Ergonomiczna konstrukcja = zwiększony komfort pracy

Platformy mobilne, to z całą pewnością inteligentna alternatywa dla drabin, podestów i rusztowań. Dzięki ich ergonomicznej konstrukcji, operator, w trakcie wykonywanej pracy, ma przez cały czas stopy postawione na tym samym poziomie, a także niczym nieskrępowane ręce, dzięki czemu, zamiast na balansowaniu, może skupić się w pełni na wykonywanym zadaniu.

W platformach dostępnych w https://powertowers.pl została wyeliminowana konieczność wspinaczki, ponieważ wysokość platformy jest regulowana, a sama platforma jest w pełni zabezpieczona.

Wszystkie te cechy pozytywnie wpływają na jakość pracy operatorów. Zwiększone bezpieczeństwo wpływa na ich komfort pracy i sprawia, że urazy mięśniowo-szkieletowe czy nadwyrężenia powstałe podczas pracy na wysokości stają się rzadkością. To kolei ma pozytywny wpływ na rentowność firmy.

Zwiększona wydajność

Komfort pracy i bezpieczeństwo ma również ogromny wpływ na wydajność pracowników. Już sam fakt, ze dzięki temu zmniejsza się ilość zwolnień lekarskich spowodowanych urazami w pracy, doskonale o tym świadczy.

Innym aspektem wpływającym na wydajność pracy jest prosta, nieskomplikowana konstrukcja platform i ich łatwa obsługa. Nowoczesne platformy zazwyczaj unoszone i kierowane są wprost z kosza operatora, co również usprawnia i znacząco ułatwia pracę.

Nie wolno jednak w tym wszystkim zapominać, że najważniejsze w pracach na wysokościach jest przestrzeganie zasad BHP, a także stosowanie się do zaleceń użytkowania pochodzących od producentów. Dopuszczanie do pracy platform uszkodzonych lub przeciążanie ich może zakończyć się tragicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *