Wiele osób po osiągnięciu pełnoletności chce zdać egzamin na prawo jazdy. Niektórzy nie mogą się doczekać zapisania na kurs, a inni bardzo się boją. Mimo, że te osoby chciałyby dostać upragniony dokument, coś zawsze stanie im na przeszkodzie. Stres związany ze szkoleniem i nauką znaków może być duży. Potem czas na pierwsze w życiu jazdy. Tutaj nic się nie ukryje. Tylko ty, samochód i ewentualna pomoc instruktora. Początkowo będziemy czuć się skrępowani i zestresowani. Pamiętaj, nie ma się czego bać, praktyka czyni mistrza. Po pewnym czasie polubisz jazdę po mieście.
Czym charakteryzuje się dobra auto szkoła?
Kiedy postanowimy zapisać się na kurs, powinniśmy wybrać dobrą szkołę jazdy. Jak wybrać idealną? Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Doświadczenie kadry i jej miłe podejście do kursantów. Ważna jest też możliwość jazdy po placu manewrowym szkoły oraz egzaminacyjnym. Bardziej istotna niż cena może być siedziba czy lokalizacja. Im bliżej wytyczonych tras, tym lepiej.
Jak wygląda kurs na prawo jazdy?
Każdy kurs na prawo jazdy składa się z kilku części. Na początku czekają nas obowiązkowe zajęcia dydaktyczne z podręcznikiem. Wspólnie w grupie omawiamy sytuacje na drodze, przepisy i znaki drogowe. Wszystko po to, aby pozytywnie zdać test teoretyczny, do którego można przystąpić zazwyczaj po zdaniu wewnętrznego testu teoretycznego. W trakcie kursu na prawo jazdy odbędzie się badanie wzroku i wywiad lekarski. Kolejnym krokiem jest praktyczne zastosowanie tego, czego dowiedzieliśmy się podczas wykładów. Czeka nas 30 godzin jazd wraz z instruktorem. Nauczy on nas zasad egzaminacyjnych i pokaże, jak dobrze parkować, zawracać czy poruszać się na rondzie. Kiedy nauka jazdy dobiegnie końca, w większości auto szkół przeprowadza się wewnętrzny egzamin praktyczny, po jego zdaniu należy zapisać się na egzamin państwowy.
Dobrze, że prawko mam już jakiś czas w kieszeni. Obecnie mam wrażenie coraz trudniej zdać egzamin. Ale może to i dobrze? Mniej “niedzielnych kierowców”.