Elektronika w motoryzacji

Elektronika w samochodzie

Obecnie w motoryzacji nie obejdzie się bez elektroniki, która ma dwojakie przeznaczenie. Jednym z nich jest wygoda użytkowania, drugim: rozrywka. Niezależnie jednak od celu, niezaprzeczalnym faktem jest, że wciąż przybywa elektroniki w pojazdach. Ma to związek ze wciąż rozwijającym się rynkiem elektroniki.

Samochody i elektronika

W dzisiejszych czasach samochody są wręcz naszprycowane elektroniką. Nie jest to zły trend, pod warunkiem, że elektronika w samochodzie poprawia funkcjonowanie pojazdu, optymalizując jego działanie. Silniki nowoczesnych aut są obudowane różnego rodzaju czujnikami i sterownikami, które optymalizują ich pracę. Inną, ważną funkcją, jaką pełni elektronika w samochodach to bezpieczeństwo. Systemy bezpieczeństwa są sterowane automatycznie, poprzez elektronikę, np.: poduszki, napinacze pasów. ABS, ACC, ESP i wiele, wiele innych systemów służyć ma poprawie bezpieczeństwa na drodze.

Elektronika dba też o to, by pojazd był przyjazny środowisku, niezawodny oraz by był tańszy w eksploatacji. Cała wkładana elektronika w samochody ma na celu poprawę użytkowania i bezpieczeństwa prowadzonych przez nas pojazdów. 

Wzrost dla rynku elektroniki 

Istnieje wiele czynników, które powodują, że elektronika w motoryzacji staje się coraz powszechniej stosowana. Bardzo ważne dla rynku elektroniki są samochody elektryczne. Są one trendem, który sprzyja zwiększaniu się popytu na elektronikę. Ma to miejsce ze względu na budowę takiego auta, a więc półprzewodników. Koszt i ilość półprzewodników w samochodach elektrycznych czy hybrydowych wynoszą nawet trzykrotność półprzewodników znajdujących się w samochodach spalinowych.

Wzrost rynku elektronicznego obserwuje się także ze względu na zwiększającą się popularność systemów łączności w autach. Systemy te łączą elektronikę samochodu z zewnętrzną elektroniką, np. tą w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na przykład podwyższyć ogrzewanie w domu, gdy jesteśmy w drodze do niego z pracy. 

Innym czynnikiem wpływającym na wzrost rynku elektroniki są coraz powszechniejsze lampy LED. Oświetlenie to jest często wykorzystywane w pojazdach wyższej klasy, jednak coraz częściej obserwuje się montowanie oświetlenia LED w pojazdach zarówno średniej, jak i niższej klasy, co wpływa na ich cenę i powszechny dostęp.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w motoryzacji

Polski producent elektroniki – firma Printor

Decydując się na elektronikę w swoim samochodzie, warto wiedzieć z jakiego źródła ona pochodzi. Rzetelny, jakościowy producent elektroniki może znajdować się w Polsce, a nie w Chinach. Jednym z takich producentów jest firma Printor https://printor.pl, która świadczy kompleksowe usługi produkcji elektroniki, zważając zarówno na terminowość i rzetelność wykonania zamówionych produktów. Printor świadczy m.in. usługi takie jak:

  • produkcja PCB
  • montaż SMT i THT
  • montaż końcowy gotowego produktu

Oczywiście prócz głównych usług, firma ta oferuje także dodatkowe usługi, jak testy czy kompletacja elementów. Istnieją oni od 1981 roku i mają za sobą współpracę z wieloma uznanymi markami. Wybór solidnego producenta elektroniki to podstawa i dzięki takiej firmie można być pewnym, że zamontowana elektronika będzie spełniała wszelkie oczekiwania.

One Comment on “Elektronika w motoryzacji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *