Jak wygląda sprzedaż przez skup samochodów?

Sprzedaż używanego samochodu

Kiedy nadchodzi czas zmiany samochodu, nie zawsze chce się marnować czas na wystawianie ogłoszeń. Często są one nieefektywne i trzeba długo czekać na kontakt od potencjalnych kupujących. Powoduje to nie tylko stratę naszego czasu, ale też uciążliwość odpowiadania na wiele telefonów czy odpisywanie na wiadomości, które do niczego nie prowadzą. Jednak nie jest to jedyny sposób na sprzedanie samochodu. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług auto skupu.

Auto skup i dwa etapy sprzedaży samochodu

Wszyscy znamy firmy, które skupują samochody. Najlepsze z nich opierają swoją działalność na wysokich standardach obsługi i profesjonalnym podejściu. Skupują większość pojazdów, zaczynając od samochodów osobowych, a kończąc na flotach pojazdów dostawczych. Nie ograniczają się jedynie do nowych czy starych samochodów, ani do konkretnych marek. Cały proces skupu pojazdu może być ograniczony do dwóch kroków:

  1. Wysłanie formularza z danymi pojazdu
  2. Umówienie się na spotkanie

Pierwszy krok zależy od osoby chcącej sprzedać dany pojazd. Poprzez stronę internetową wysyła ona formularz. Powinien on zawierać informacje takie jak: marka i model samochodu, rocznik produkcji, rodzaj silnika czy przebieg tego pojazdu. Pozwala to na wstępną ocenę pojazdu, a pozostawione dane kontaktowe do sprzedającego ułatwiają umówienie się na spotkanie.

Podczas spotkania jest przeprowadzana finalna wycena. Jest ona oparta na wielu cechach, głównie na stanie technicznym oraz wizualnym pojazdu. Auto skupy prowadzą działalność zazwyczaj opartą na szczerości, więc spotkania są całkowicie bezpłatne oraz niezobowiązujące. Dopiero podpisana umowa kupna-sprzedaży jest uznawana za finał transakcji. Wymaga ona zgody obu stron tak, aby uniknąć nieporozumień. Wybrany skup samochodów wypłaca należność zarówno w postaci gotówki jak i przelewu na konto bankowe, w zależności od preferencji sprzedającego.

Dobicie targu sprzedaży auta

Jak widać sprzedawanie samochodu może być bardzo szybkie. Jest to spora oszczędność czasu. Dodatkowe podpisywanie umowy kupna-sprzedaży zabezpiecza obie strony przed nieprzewidzianymi roszczeniami drugiej strony. Decydując się na ten rodzaj transakcji warto wybrać skup samochodów z naszej najbliższej okolicy, wtedy będziemy mieli pewność, co do szybkiego terminu spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *