Wymarzony samochód

Zakup używanego samochodu

W dzisiejszych czasach każdy może pozwolić sobie na zakup auta, ale nie każdego stać na zakup nowego. Do kosztów pojazdu bardzo często dochodzi serwisowanie w autoryzowanym punkcie czy koszty paliwa. Ciężko jest młodej osobie samodzielnie utrzymać samochód. Z pomocą przychodzą miejsca, w których można nabyć lub sprzedać samochód używany. Nie wolno mylić pojęć skup aut i komis samochodowy. To różne kwestie. Istotną różnicę można zauważyć podczas sprzedaży samochodu. Sprzedaż w komisie może trwać bardzo długo, natomiast w auto skupie dostajemy pieniądze od ręki.

Na co zwracać uwagę podczas kupna auta?

Ogromne skupy mają w swojej ofercie szereg marek oraz pojazdów w różnym stanie. Pierwszy zakup należy dokonać w obecności osoby, której nieobce są zawiłości motoryzacyjne. Jest to istotne w trakcie oceny stanu auta i poszczególnych podzespołów.

Najważniejszą kwestią będzie oczywiście cena. Zbyt niska, powinna wzbudzać nasz niepokój. Auto skupy bardzo rzetelnie przystępują do oceny skupowanych samochodów, toteż cena jest zazwyczaj wyznacznikiem stanu. Podczas kupna ważne są również takie dane jak: rok produkcji, marka i model pojazdu, stan wizualny, rodzaj silnika i historia napraw.

Podczas kupowania samochodu trzeba zawsze pytać o książkę napraw. Jest to potwierdzenie prac wykonanych w trakcie eksploatacji pojazdu. Jeśli chcemy mieć pewność co do miejsca, w którym nabywamy samochód warto oczywiście zasięgnąć porady innych użytkowników na forach lub specjalnych grupach. Powinno się omijać skupy niepewne lub małe. Duże oraz znane, chociażby ze stron internetowych, będą miejscem pewnym i bezpieczniejszym dla kupna pierwszego samochodu.

Sprzedaż aut używanych

Dodatkowe informacje i wskazówki

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup konkretnego auta, które zostało sprawdzone oraz cena została ustalona, warto skorzystać z możliwości jazdy testowej. Wiele skupów aut ma w swojej ofercie taką możliwość. Bardzo często poważne usterki, których nie jesteśmy w stanie dostrzec na pierwszy rzut oka, wychodzą w trakcie jazdy. Jeśli towarzyszy nam osoba doświadczona w tematach motoryzacyjnych, na pewno powie nam, czy potencjalny pojazd jest wart swojej ceny oraz wskaże jakich napraw wymaga.

Kupno auta jest sprawą niezwykle trudną. Zależy od wielu czynników, jednak nie powinien poganiać nas czas, który jest złym doradcą. Tylko świadomy i porządnie przemyślany zakup będzie procentował bezawaryjnym użytkowaniem.

One Comment on “Wymarzony samochód”

  1. Zastanawiam się właśnie nad sprzedażą starego i kupnem nowego auta. Niestety, nie znam się na tym kompletnie. Faktycznie nie ma co oszczędzać za bardzo i osoba, która zna się na motoryzacji to konieczność, by towarzyszyła przy zakupie auta używanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *