Cennik szkolenia psów – ile kosztują kursy stacjonarne a ile internetowe?

Pies w trakcie treningu

Jeżeli chcesz nauczyć swojego psa podstawowych komend, chodzenia na luźnej smyczy, spokojnego zachowania w trakcie kontaktu z innymi czworonogami albo zauważasz u pupila problemy z nadpobudliwością czy agresją w stosunku np. do ludzi, warto zapisać się na szkolenie. Odpowiednio przeprowadzane treningi mogą nie tylko pomóc w socjalizacji lub ograniczeniu trudności, lecz także zacieśnić więzy pomiędzy psem a jego opiekunem. Ile kosztują takie szkolenia i jak przebiegają?

Opieka nad psem to nie tylko karmienie, głaskanie i dbanie o zdrowie zwierzęcia, lecz także odpowiedzialność za jego zachowania wobec ludzi i innych czworonogów. W sytuacji, gdy decydujemy się na wzięcie szczeniaka, często nie zdajemy sobie do końca sprawy, ile pracy może kosztować nauka podstawowych umiejętności np. spokojnego chodzenia na smyczy, załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz czy niezjadania odpadków na spacerze. A jednocześnie nawet nie wiemy, od czego tę naukę zacząć. Podobnie jest wtedy, kiedy adoptujemy dorosłego psa z problemami – lękliwością czy agresją albo kiedy nasz czworonóg staje się nadmiernie pobudliwy w wyniku różnorodnych doświadczeń. Wówczas z pomocą przychodzą behawioryści, którzy prowadzą kursy dla psów.

Rodzaje kursów

Kursy mogą się odbywać w niewielkich grupach – najlepiej, żeby było to maksymalnie kilka zespołów pies i opiekun naraz lub indywidualnie – ta forma polecana jest dla pupili z problemami behawioralnymi. W zależności od szkoły prowadzone są tylko stacjonarnie w wybranych lokalizacjach, w pobliżu domu klienta np. w parku, do którego regularnie chodzi na spacery lub online.

Co zazwyczaj obejmuje trening psa? Jeżeli mówimy o szczeniakach to m.in. naukę czystości, chodzenia na smyczy, czekania, reakcji na przywołanie oraz socjalizację. W przypadku starszych czworonogów porusza się aspekty związane ze spokojnym spacerem, z radzeniem sobie ze zjadaniem odpadków i ucieczkami, a także z komunikacją psów.

Poza tym kursy mogą również doskonalić umiejętności niereagowania na rozpraszacze czy tropienia opiekuna lub przedmiotów.

Młode psiaki w trakcie treningu

Ile trzeba zapłacić za uczestnictwo w treningach?

Ile to kosztuje? Cennik szkolenia psów np. w Psiedszkolu w Warszawie https://psiedszkole.pl/oferta/ zaczyna się od 390 zł za pięć godzinnych spotkań, w trakcie których prowadzona jest nauka psa sztuczek albo technikum posłuszeństwa. Praktycznie w tej samej cenie można odbyć kurs z podstawowego posłuszeństwa online zaś nieco więcej trzeba zapłacić za kompleksowe stacjonarne szkolenie podstawowe dla młodych lub starszych czworonogów ze względu na większą liczbę zajęć praktycznych.

Od czego zależy cena?

Od czego zależy cena szkolenia psów? Przede wszystkim od tego, w jakiej formie prowadzony jest kurs – stacjonarnie czy przez internet, ile osób i psów w nim uczestniczy – za małą grupę zapłacimy mniej niż za indywidualne spotkania, dla kogo jest przeznaczony – chodzi m.in. o wiek i predyspozycje czworonoga, a także od lokalizacji – w większych miastach kursy będą droższe niż w małych miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *