Fotografia ślubna

Fotografia ślubna obrączek

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka. Jest to unikalne wydarzenie, które na zawsze pozostaje w pamięci Młodej Pary oraz jej gości. Długie, często kilkumiesięczne przygotowania do ceremonii zaślubin oraz wesela procentują wspaniałymi wspomnieniami, które chcemy zatrzymać w pamięci jak najdłużej. Fotografie umożliwiają nam powrót do najpiękniejszych dni z naszego życia i dają możliwość przeżywania ich ponownie. Warto więc zwrócić uwagę na to kto je wykonuje, abyśmy byli w pełni zadowoleni z efektu końcowego. Wszak chodzi o to, aby oglądając zdjęcia uśmiechać się, a nie martwić o to, że uchwycono nasz zły profil, albo że zdjęcie jest rozmazane i nie widać kto na nim jest.

Sceneria sesji

Pomysłów i możliwości na aranżację sesji jest mnóstwo. Wszystko zależy od kreatywności Młodej Pary oraz umiejętności fotografa. Począwszy od plenerów na łonie natury, przez sesje na zamku, w centrum handlowym, kończąc w studiu na dowolnym tle. Wybierając fotografa trzeba brać pod uwagę jego ofertę. Jeśli zdecydujemy się na sesję w lesie na obrzeżach miasta, upewnijmy się, że fotograf oferuje możliwość sesji plenerowych oraz na jakim obszarze. Ważne jest również to, czy dysponuje odpowiednim sprzętem oraz czy może swobodnie dojechać w wyznaczone miejsce.

Zdjęcie pary młodej w plenerze

Rodzaje zdjęć

Warto też zastanowić się, które momenty chcemy uwiecznić. Czy fotograf ma być z nami już u fryzjera, podczas przygotowań w domu, czy dopiero w kościele i na weselu. Istnieją również różne opcje pakietów zdjęć. Wybieramy ile zdjęć chcemy mieć, w jakim formacie, na jakim nośniku – m.in. w formie fotoksiążki, na płycie DVD, na pendrive. Dodatkowo możemy umówić się na sesję pamiątkową w dowolnie wyznaczonym terminie przed lub po ślubie. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego warto dobrze się zastanowić jakie są nasze oczekiwania i jaka forma będzie nam najbardziej odpowiadać, które momenty maja zostać uwiecznione. Wybór fotografów również jest bardzo szeroki, warto przeanalizować kilka ofert, przejrzeć ich dotychczasowe portfolio, porównać je pod kątem naszych preferencji, relacji jakości do ceny, omówić swoją wizję. Zdjęcia wykonane podczas ślubu oraz wesela stanowią niezwykłą pamiątkę, do której często się wraca. Dobrze się zastanówmy jakie są nasze oczekiwania, aby w przyszłości przeglądanie ich stanowiło dla nas źródło radości i przywoływało pozytywne wspomnienia tamtych dni.

One Comment on “Fotografia ślubna”

  1. Planujemy od dłuższego czasu ślub z narzeczonym. Fotograf to bardzo ważna sprawa – w końcu to pamiątka na całe życie. Zawsze byłam zakochana w starych fotografiach ślubnych babć, to były czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *