Pasja krawiectwa

Krawie szyjący garnitur na miarę

Jeśli mężczyzna stawia na elegancję w swoim wyglądzie musi posiadać w szafie rzeczy skrojone na miarę, w szczególności garnitur i odpowiednio uszytą koszulę. Bez tych dwóch, wyjściowych rzeczy skrojonych na miarę może okazać się, że wcale nie prezentuje się tak dobrze, jakby mógł. Przy takich problemach niezbędna będzie pomoc krawca.

Krawiectwo – stary, wciąż pożądany fach

Dobry krawiec to dobrze uszyte ubrania. Zawód ten jest wymagający i obecnie niewielu ludzi podejmuje się tego zawodu, który wciąż jest bardzo potrzebny. Wszak nie każdy ma taką figurę, która pozwoli mu się zaopatrzyć w tzw. sieciówkach. Czasem warto postawić na krawca i kupić ubranie szyte na miarę, zwłaszcza takie eleganckie, niż na oko kupować gotowy ubiór. Krawiec to ktoś, kto będzie wiedział jak zamaskować niedoskonałości sylwetki i wyeksponować te cechy, które warto pokazać.

Krawiec powinien posiadać dużą wiedzę na temat różnorodnych materiałów, ich właściwościach: zalet i wad. Powinien też znać różne techniki szycia, ponieważ odpowiednio dobrane narzędzia i technika wraz z odpowiednim materiałem i przede wszystkim umiejętnościami krawca potrafią zdziałać cuda. Cuda, które potem można nosić i zachwycać wszystkich, którzy będą na nas spoglądali z zainteresowaniem, gdzie nabyliśmy tak dobrze dopasowany strój.

Praca z krawcem – krok po kroku

Decydując się na ubranie wykonane przez krawca musimy być świadomi, że ten proces nie trwa jednego dnia. Na początku należy omówić z krawcem projekt – przedstawić mu nasze wymagania i oczekiwania względem tworzonego przez niego stroju. Krawiec koniecznie ściągnie też z nas miarę, by odpowiednio doradzić podczas omawiania projektu oraz żeby dobrze skroić potrzebny mu materiał do uszycia garnituru czy koszuli.

Po zakończeniu konsultacji i ściągnięciu miar krawiec zajmie się przygotowaniem form, a w kolejnym kroku wytnie na ich podstawie poszczególne elementy stroju z wybranego materiału, by w końcowej fazie zszyć materiał w gotowe ubranie.

Po przymiarce, krawiec dokona niezbędnych poprawek, by nasz wymarzony garnitur czy koszula leżały jak należy na naszym ciele.

Krawiec w trakcie szycia

Unikalność – cecha skrojonych na miarę ubrań

Rzeczy uszyte na miarę są niepowtarzalne. Nikt inny nie będzie miał takiego samego garnituru. Czemu? Bo każdy człowiek ma inną sylwetkę, różniącą się niewiele, ale jednak. Dzięki tym różnicom ubrania skrojone i uszyte na miarę będą unikatowe, przeznaczone tylko dla jednej osoby, z której została ściągnięta miara. Posiadając w swojej szafie rzeczy uszyte na miarę będziemy czuli się, jakbyśmy posiadali coś niepowtarzalnego, a co za tym idzie – luksusowego.

Warto więc rozejrzeć się po sklepach, które oferują szycie na miarę lub przejść się do zakładu krawieckiego, gdzie będziemy mogli dokonać zakupu skrojonego na miarę ubrania. Jednym ze sklepów wartych polecenia jest Pewien Pan, który oferuje szycie garniturów na miarę czy szycie koszul. Do uszycia garnituru niezbędna będzie konsultacja i wizyta u krawca, który ściągnie odpowiednie miary. Natomiast w przypadku koszuli szytej na miarę nie jest to konieczne, ponieważ uszycie takiej części garderoby nie jest skomplikowane. Idąc z duchem czasu sklep Pewien Pan pozwoli ci zamówić koszulę uszytą na miarę online, a specjalny konfigurator zawarty na ich stronie internetowej ułatwi ten proces.

One Comment on “Pasja krawiectwa”

  1. Mam koszulę szytą na miarę i garnitur od dobrego krawca z Łodzi. Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto – warto! Nie znajdzie się w sklepie równie dobranych ubrań, jak te szyte na miarę od krawca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *