Zdjęcia zatrzymują czas

Fotografia ślubna, zdjęcie pary młodej

Ślub to wyjątkowy dzień pod wieloma względami. Przede wszystkim to dla wielu moment zwrotny w życiu, w którym rozpoczynają nowy etap. Ślub wymaga wielu przygotowań, poświęcenia czasu na wybór odpowiedniej sali, cateringu, sukni ślubnej i garnituru, organizacja całej uroczystości, a także wybór fotografa i przygotowanie niezliczonej liczby rzeczy, o których na co dzień się nie myśli to wyzwanie. Najwięcej czasu, jak się okazuje, jest potrzebne młodym, by wybrać fotografa ślubnego. Zdjęcia ślubne powinny mieć wyjątkowy klimat. Często wybór pleneru, konwencji, ilości zdjęć stanowi nie lada problem.

Charakterystyka zdjęć ślubnych

Jaka jest fotografia ślubna? Czym się charakteryzują zdjęcia ślubne? Najprościej rzecz ujmując, fotografia ślubna w dużej mierze zależy od pary młodej. To oni wraz z fotografem ślubnym podejmują decyzję dotyczącą wyboru pleneru, tudzież studia, wyboru klimatu zdjęć – czasem może to być sesja retro, sesja w czarno bieli w odpowiednim klimacie i rekwizytami. Często jest także spontaniczną decyzją podjętą pod wpływem chwili. Fotografie ślubne zostają jako pamiątka na całe życie.

W pracy fotografa ślubnego ważne jest, by zwracać uwagę na:

 • odpowiedni kadr,
 • odpowiednie światło,
 • życzenia pary,
 • uchwycenie unikalnych momentów,
 • praca z młodą parą.

Zdjęcia ślubne powinny oddawać naturalne piękno osób, które są fotografowane. Powinny także podkreślać piękno i wyjątkowość tego dnia. Ważne, by zdjęcia zapadały w pamięć, budziły radość. Fotografię ślubną możemy przedstawić w postaci reportażu ślubnego, odpowiedniej sesji portretowej z przygotowań i samej ceremonii.

Młoda para i świadkowie na zdjęciu ślubnym

Jak wybrać dobrego fotografa?

Wybór fotografa to wybór tego, jak zostaną uwiecznione nasze najważniejsze dni życia. Warto więc poświęcić czas, by zaznajomić się z fotografem, który będzie towarzyszył nam w dniu ślubu. Prócz przejrzenia jego portfolio warto przyjrzeć się osobie samego fotografa. Jakimi cechami powinien się wykazywać?

 1. Pasjonat – fotograf to artysta, nie powinien podchodzić do swojej pracy jako do przykrego obowiązku w celu utrzymania, jeśli widać pasję w tym, jak mówi o fotografii, możemy być pewni, że i zdjęcia wyjdą takie – pełne pasji.
 2. Profesjonalista – jeśli używa i tłumaczy trudne pojęcia z dziedziny fotografii, doradza, jest ekspertem w swojej dziedzinie to wie, co robi, ma profesjonalny sprzęt, to można takiej osobie zaufać.
 3. Utalentowany i kreatywny – wystarczy spojrzeć na portfolio fotografa. Widać w nich pewną manierę? A może wręcz przeciwnie? Widać tam wszechstronność? Jeśli tak, warto wybrać takiego fotografa.
 4. Doświadczenie – ilość zleceń, świadomość charakterystyki fotografii ślubnej i oczekiwań stawianych fotografiom to bardzo przydatne cechy. Doświadczony fotograf będzie nie tylko cichym uczestnikiem ceremonii, ale i doradzi w odpowiednich momentach.
 5. Kulturalny – jeśli lubi pracę z ludźmi, jest towarzyski i posiada kulturę osobistą nie musimy się obawiać o złe fotografie, czy złą atmosferę

One Comment on “Zdjęcia zatrzymują czas”

 1. Dobry sprzęt, dobry fotograf i ma się bardzo dobre zdjęcia. Dlatego trzeba poświęcić dużo czasu na wybór studia lub fotografa, bo w końcu zdjęcia i film ze ślubu i wesela jest na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *