Reklama drukiem stoi

Drukowanie reklam w agencji reklamowej

Bez względu na to czy jesteśmy przyzwyczajeni i pogodzeni, czy też sprzeciwiamy się, banery reklamowe wpasowały się w architekturę miast i miasteczek, a także autostrad i dróg. Zewsząd napotykamy banery reklamowe, które wywołują w nas różne emocje. Niektóre są wyraziste i przykuwają uwagę nie tylko kolorystyką, ale także przekazem, inne omijamy, bo nas nudzą i nie interesują. Nowoczesne drukarnie cyfrowe dziś oferują nam zestaw usług z zakresu druku wielkoformatowego, druku cyfrowego, druku na folii czy PCV – wszystko po to, by dotrzeć do nas – potencjalnych konsumentów

Wydruki wielkoformatowe

Jednym z najpopularniejszych przykładów druków wielkoformatowych są wielkie ścienne plakaty, które najczęściej są umieszczane na budynkach. Zwykle są to reklamy dużych marek, które mogą sobie pozwolić na umieszczenie tak ogromnych druków wielkoformatowych w kilku miejscach w mieście. Niektóre z nich przykuwają uwagę ze względu na ciekawą formę reklamy, żywe jaskrawe kolory lub pomysł. Dużo zależy od jakości i materiałów, które zostały użyte do przygotowania tak wielkiej powierzchni, jaką jest wydruk wielkoformatowy. Często sprawą kluczową jest właściwa rozdzielczość – przy niskiej, z bliska wydruk będzie się źle prezentował.

Druki na folii, druki na PCV

Mniejsze, ale też często wykorzystywane w reklamie są druki na folii czy druki na PCV, plexi. Taka reklama ma mniejszy zasięg, choć możemy ją użyć w bardzo sprytny sposób. Folie, na które się nadrukowuje różne elementy zwykle są trwałe, samoprzylepne, odporne na uszkodzenia – zatem możemy ich użyć na produktach, które są mniejsze, prezentując w ten sposób markę. Często druki na folii są wykorzystywane do oklejania różnego rodzaju opakowań, na pudełkach.

Skuteczność reklamy w dużej mierze zależy od naszego pomysłu i wyboru odpowiedniej formy reklamy wizualnej, np. poprzez wybór wydruku wielkoformatowego , druku na folii czy druku na PCV. Inną formą reklamy są wizytówki, a inną druk solwentowy. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Samochód ciężarowy z reklamą mobilną

Reklama mobilna – oklejanie aut

Innym typem reklamy jest reklama mobilna, którą możemy bez problemu sami zainstalować na naszym aucie. Oklejanie aut to niewątpliwie jeden z popularnych sposobów na reklamę. Często możemy zauważyć ciężarówki i inne samochody oklejone w reklamę danej firmy. Zazwyczaj wykorzystuje się do takich reklam większe samochody ciężarowe, ponieważ druk plandek i taka forma reklamy jest bardziej widoczna niż na mniejszych samochodach osobowych. Jakie powinny być plandeki samochodowe? Aby oklejanie auta było skuteczne, czyli zauważalne, należy przede wszystkim wybrać taką plandekę samochodową, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, wzmacniana w newralgicznych punktach, wykonana z odpowiedniego materiału. Powinniśmy zaprojektować taką reklamę mobilną, aby była wyraźna, prosta w formie, widoczna z daleka ale nie przejaskrawiona. Druk plandek możemy zamówić w drukarni cyfrowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *