Tik Tok królem i przyszłością social mediów

Dziewczynka z tabletem

Zupełnie inna od wszystkich nowość w social mediach, czyli marka TikTok, podbija serca wszystkich młodych użytkowników smartfonów. Jeśli Facebook, Instagram, Twitter zaczynają nudzić. Jeśli przewijanie tablicy ze zdjęciami i informacjami zaczyna być męczące, na ratunek przychodzi TikTok. Co warto o nim wiedzieć?

TikTok – jak działa?

TikTok działa jak połączenie Snapchata ze Spotify. Pozwala na nagrywanie krótkich filmików, maksymalnie 15 sekundowych, z podkładem muzycznym, który sami wybieramy. Do wyboru w większości mamy nowe hity, nie brakuje jednak kultowych, starych przebojów. Klip można modyfikować w dowolny sposób. Dodać do niego filtry, naklejki oraz inne efekty. W TikToku wszystko się dzieli według hashtagów. Dodając filmik należy wrzucić do niego hashtag, aby trafił do konkretnej kategorii. Może to być dobra forma rozpowszechniania różnych akcji. TikTok jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. W 2018 roku był dostępny w 150 krajach i 75 różnych językach. W Polsce w 2018 roku został pobrany przez Internet około 5,7 miliona razy. Jego fenomen można mierzy na wysokość Facebooka i Instagrama.

TikTok – platforma pełna ukrytych talentów

Dla młodego pokolenia media społecznościowe stanowią nieodzowną część rzeczywistości oraz możliwość dokumentowania swojej codzienności. Z niczym nie można przesadzić i kiedy umie się mądrze i rozsądnie korzystać z social mediów nie stanowią one większego zagrożenia. Na TikToku pojawia się coraz więcej filmików na których młode osoby ujawniają swoje talenty. Śpiewają, graja na instrumentach, tańczą, rysują, pływają na basenie, jeżdżą na snowboardzie i wiele, wiele innych. Takie sposób wykorzystywania mediów społecznościowych może być całkiem zdrowy i korzystny, ponieważ w ten sposób motywuje młodzież oraz tworzy grupy o tych samych zainteresowaniach. Zawsze jednak trzeba uwzględniać ewentualne ryzyko jakie niosą ze sobą takie źródła.

Matka z synem oglądają TikToka

Social media drugą rzeczywistością dzieci i młodzieży

Zaglądając w większość telefonów dzieci i młodzieży, pierwsze miejsca zajmują ikonki mediów społecznościowych. Młodzież przeskakuje z medium do medium, ucieka z każdego kolejnego na którym zaczynają się pojawiać rodzice, dziadkowie. Lgnie głównie do tych na których widnieją ciekawsze dla nich treści. Ciekawsze, ale i zarazem mogą być niebezpieczniejsze. Manipulacje, reklamodawcy, influenserzy promujący różne treści za którymi pędzi masa. Ważniejsze jest to jak wykreujesz się na zdjęciu, niż jak naprawdę wyglądasz w rzeczywistości. TikTok może się wydawać jednym z najrozsądniejszych mediów społecznościowych. Filmiki, które są formą zabawy, a nie oderwanym od rzeczywistości wizerunkiem. W obecnych czasach od najmłodszych lat dzieci pochłaniają światło niebieskie z ekranów tabletów, telefonów, komputerów. Coraz mniejsza ilość osób jest zainteresowana wspólnym spędzaniem czasu, a coraz większa woli usiąść z telefonem w ręku i przeglądać co kto nowego wrzucił, co nosi teraz połowa kuli ziemskiej oraz jaka poza spowoduje, że będziesz wyglądać szczuplej. Korzystając z social mediów i kupując dziecku jego pierwszy smartfon, należy przemyśleć bardzo wiele rzeczy, aby nie wpaść w sieć z której bardzo ciężko jest się wyplątać. Internet może wnieść bardzo dużo pozytywów do naszego życia, wiele możemy się z niego nauczyć, jednak wszystko zależy od tego na co patrzymy, czego w nim szukamy i jak z niego korzystamy. Szczególną uwagę do tego powinni przywiązywać rodzice, których dzieci korzystają z wszelkich urządzeń elektronicznych, przede wszystkim dlatego, aby zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny oraz umysłowy swojej pociechy. Zbyt duża ilość pochłanianych bodźców może bardzo negatywnie wpłynąć na umysł. Powstawanie social mediów, to nieunikniony proces idący w parze z rozwojem technologicznym, wszystko jednak zależy od świadomości użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *