Czego nie wiesz o e-papierosach?

Papieros elektroniczny

Od kiedy odkryto Amerykę, palenie czy żucie tytoniu jest częścią codzienności. Przez dziesiątki lat było to uznawane za element życia luksusowego i dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym tytoń stał się dostępny dla każdego. Obecnie każdy pełnoletni człowiek ma dostęp do papierosów, jednak wymiar palenia został poszerzony o elektroniczne papierosy.

E-papierosy

Widząc e-papierosa myślimy o nim w kategoriach zdrowego zmiennika zwykłych papierosów. Jednak nie wszystkie jego właściwości sprawiają, że palenie jest mniej szkodliwe. Przede wszystkim elektroniczny papieros nie opiera się na klasycznym spalaniu tytoniu. W związku z tym palacz nie wdycha szkodliwych substancji, takich jak tlenek węgla czy substancje smoliste. Przez to skutki palenia mają mniejsze oddziaływanie na organizm. I chodzi tutaj przede wszystkim o działania rakotwórcze. Jednak nie oznacza to, że e-papieros to samo zdrowie. Związki zawarte w aerozolu wcale nie są tak neutralne dla organizmu, jak może się wydawać. Zwykle zawierają substancje równie rakotwórcze, jak klasyczne papierosy. Dodatkowo zawartość nikotyny jest zwykle większa niż w tradycyjnym papierosie, przez co łatwiej popaść w uzależnienie.

Zalety e-papierosów

Jednak elektroniczne papierosy posiadają także wiele zalet. Głównie takich, które przekładają się na zdrowszy wygląd skóry czy włosów. Jest to bardzo ważne dla każdej kobiety i często jest to powód, dla którego wybierają tę alternatywę. Innym powodem jest zauważalna oszczędność pieniędzy w porównaniu do tradycyjnego palenia. Same płyny do atomizerów są o wiele tańsze. E-palenie jest powiązane jedynie z ładowaniem baterii, czy napełnianiem zbiorniczków z płynem. Jedno napełnienie zastępuje bowiem jedną paczkę papierosów. Jest to spora oszczędność, która powiększa się także biorąc pod uwagę wpływ na zdrowie.

Kobieta paląca e-papieros

E-papierosy mają swoje zalety jak i wady. Jednak samo palenie nie jest w stu procentach neutralne wobec stanu naszego organizmu. Paląc zwykłe papierosy warto rozważyć elektroniczne palenie jako dobrą drogę ku rzuceniu tego nałogu. Pozwoli to na podbudowanie własnego zdrowia jak i portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *