Nowinki dla gadżeciarzy

Gadżet dla miłośników, Kamerka GoPro

Każdy wielbiciel gadżetów fotograficznych ciągle śledzi nowinki i to, co pojawia się na polskim rynku. W końcu nie każda okazja jest odpowiednia, aby nosić ze sobą ciężką lustrzankę razem z dodatkowymi obiektywami. A telefon, wiadomo, nie nadaje się na każdą okazję. O tym wiedzą Ci, którzy próbowali kręcić, np. przejażdżki rowerem.

Kamerki GoPro

Dla aktywnych fotografów żadną nowością nie są kamery sportowe. Ostatnio na rynku aparatów fotograficznych to one zyskują coraz większe rzesze fanów. Jeżdżenie na rowerze czy wspinaczka do tej pory nie były idealnymi warunkami do kręcenia filmów. Sprzęt taki jak GoPro razem ze statywem lub możliwością zamontowania na ciele nagrywającego sprawi, że bez problemu uwiecznimy nasze wyczyny. I nie musimy się obawiać o niską jakość takich filmów, bo obecnym standardem jest już jakość 4K, a niektóre kamerki obsługują nawet i 5K.

Polaroidy – natychmiastowe zdjęcia do albumu 

O wiele bardziej gadżeciarskimi nowościami są powracające do łask polaroidy. Aparaty, które w kilka sekund wydają nam wydrukowane zdjęcie są coraz powszechniejsze w sklepach fotograficznych. Modele takie jak Instax świetnie się sprawdzają kiedy chcemy mieć zdjęcie bez zbędnego czekania na wywołanie. A w najnowszych typach tego sprzętu jest też opcja zapisu zdjęć na karcie pamięci, więc nie trzeba się martwić o jedną kopię zdjęcia. Sam papier dedykowany do polaroidów też jest o wiele łatwiej dostępny teraz, niż chociażby 5 lat temu.

Aparat typu polaroid - Instax

Coś dla aktywnych

Bardzo dużą popularność zyskuje masażer do mięśni, tzw. muscle gun. Poprawia on ukrwienie i przyspiesza regenerację mięśni po intensywnym treningu. Masażer do mięśni ma różne tryby, może on pobudzić lub zrelaksować mięśnie. Taki masażer będzie niezastąpionym gadżetem dla aktywnych fizycznie. Redukuje on znacznie bóle mięśni po treningach. 

Zdrowe nawyki 

Innym, wciąż zyskującym na popularności gadżetem są nawilżacze powietrza. I nie chodzi tutaj o duże nawilżacze do mieszkania, a te mniejsze, zazwyczaj na USB, podłączane do laptopa czy telefonu. Nawilżone powietrze potrafi poprawić jakość snu i codziennego funkcjonowania organizmu. Nawilżacz eliminuje suchość w drogach oddechowych, a także pomaga na suchość skóry. Warto jednak pamiętać, że nawilżacz sprawdzi się tam, gdzie wilgotność powietrza nie jest optymalna. Zbyt wilgotne powietrze też nie jest dobre dla naszego zdrowia, podobnie jak suche. Przed zakupem nawilżacza, warto więc zmierzyć wilgotność pomieszczenia, w którym chcemy go stosować.

Opaska sportowa nie tylko dla aktywnych

Dużą popularność w ostatnim czasie zyskały opaski sportowe, niewielkie, lecz bardzo przydatne urządzenia, które zastępują zegarek, ciśnieniomierz, krokomierz, a jednocześnie posiadają takie przydatne funkcje jak odczytywanie wiadomości i powiadomień z telefonu, pokazywanie prognozy pogody czy możliwość odrzucania połączeń z poziomu opaski. Oczywiście to tylko kilka funkcji takiej opaski sportowej, która ma o wiele więcej zastosowań. Jednak główną jej funkcją jest monitorowanie i mierzenie czasu trwania różnego rodzaju naszych aktywności. 

Wiele gadżetów, wiele zastosowań. Gdybyśmy chcieli wymienić wszystkie gadżety, jakie obecnie królują na rynku, zapewne można by było napisać o tym książkę. My wymieniliśmy najciekawsze, z naszej perspektywy, warte kupienia gadżety.

One Comment on “Nowinki dla gadżeciarzy”

  1. Na Black Friday kupiłam smartwatch i opaskę dla swojej córki. Świetna sprawa 🙂 Nawet taki dinozaur jak ja widzi dużo plusów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *