Okazyjne ceny w łódzkich hotelach

Panorama Łodzi

W okresie powakacyjnym zazwyczaj wzrasta w Łodzi liczba turystów, którzy poszukują miejsc, gdzie można by przenocować. Jednak zwykle mieszkańcy mało wiedzą o miejscach noclegowych, które będą w rozsądnej cenie, jak i lokalizacji. Przede wszystkim kojarzymy wielkie hotele znajdujące się w samym centrum, a nie każdy może sobie pozwolić na pokój w takowym.

Jedną z grup, której zależy na niższych cenach pokoi są studenci. W weekendy do Łodzi przyjeżdżają zwykle na zajęcia. Aby przyciągnąć tych klientów, część hoteli proponuje zniżki dla studentów. Jednak sama zniżka zwykle nie wystarczy. Sam hotel czy hostel powinien znajdować się w okolicy budynków uniwersyteckich czy ich dużych skupisk. W przypadku Uniwersytetu Łódzkiego to zadanie może być utrudnione, gdyż część wydziałów znajduje się w ścisłym centrum, gdzie pokoje hotelowe są o wiele droższe. W tym przypadku wystarczy jednak wybrać miejsce, od którego jest dogodny dojazd komunikacją miejską czy samochodem.

Kolejnymi częstymi gośćmi w Łodzi są wielbiciele wydarzeń muzycznych i kulturalnych. Wiele miejsc noclegowych oferuje odpowiednie zniżki np. dla posiadaczy biletów na koncerty w Atlas Arenie czy karnetów na wybrany festiwal. Tego typu usługi są oferowane przez mniejsze hotele, zwykle z dobrym dojazdem do wydarzenia. Ceny są mniejsze średnio o 10% i pozwalają na ograniczenie kosztów podczas takich weekendowych wypadów.

Turystka w pokoju hotelowym

Pandemia a turystyka

W ostatnim czasie branża turystyczna została bardzo mocno ograniczona. Hotele czy stancje zostały kompletnie wyłączone z możliwości funkcjonowania, nawet w przypadku podróży służbowych, z których do tej pory się utrzymywały. Jednak wraz z postępem szczepień i zmniejszającą się ilością zachorowań na koronawirusa te obostrzenia mają być luzowane. Najpierw hotele zostaną ponownie otwarte dla podróży służbowych, a z czasem powoli zaczną wracać do normalnego funkcjonowania.

Należy jednak pamiętać, że COVID-19 pozostanie już z nami, a zwiększone sanitarne wymagania i przestrzeganie pewnych zaleceń będzie niezbędne, by dana działalność mogła bez problemów funkcjonować. Miejmy jednak nadzieję, że hotele znów się otworzą i będzie można zwiedzać piękne łódzkie atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *