Śniegowce – najcieplejsze buty na zimę 2021

Dzieci w trakcie zabaw na śniegu

Zima w tym roku rozpieściła nas wyjątkowo. Całkiem zadowalająca ilość śniegu, dzięki ujemnym temperaturom dała radę długo się utrzymać. Skoro tyle wyczekiwana, prawdziwa zima w końcu nadeszła, sezon zimowiska i śnieżnych zabaw, które dzieci uwielbiają, rozpoczął się!

Jak aktywnie spędzać czas zimą z dziećmi?

Nie zapowiada się, aby zima szybko miała się skończyć. Nie pojawiają się przebiśniegi, prognozy pogody co kilka dni zwiastują nadejście kolejnych mrozów i opadów śniegu. Zima trwa i trwa, a zjeżdżanie na sankach z górki powoli zaczyna nudzić się już twoim dzieciom. Co zrobić? Jak urozmaicić im wolny czas zimą? Świetnymi i całkiem prostymi zabawami z użyciem śniegu może być bitwa na śnieżki, konkurs na ulepienie najlepszego bałwana. Pobawcie się w fotografa, wyciągnijcie aparat lub telefon i zróbcie konkurs na najśmieszniejsze zdjęcie w śniegu. Jeśli wasi znajomi też mają dzieciaki, zdzwońcie się i zorganizujcie ze sobą kulig. Dla dzieci to niezwykła frajda i mnóstwo śmiechu! Wsiądźcie w samochód i pojedźcie do pobliskiego lasu, żeby wybrać się na spacer. Koniecznie weźcie ze sobą sanki, wasza pociecha musi przecież jakoś chcieć się z wami zabrać. Do śnieżnych zabaw przydać mogą się foremki do piasku. Teraz wystarczy załadować je śniegiem, dobrze je ugnieść i gotowe! Bardzo ważne jest, żeby pamiętać o tym jak należy ubrać nasze dziecko, to mniejsze, ale też większe na taką zimową, długą zabawę na zewnątrz. Najważniejszymi częściami ciała, które trzeba osłaniać, są kończyny. Dłonie, głowa i stopy. Na dłonie najlepiej założyć zimowe, nawet narciarskie rękawiczki, na głowie powinna wylądować ciepła, gruba czapka, a na nogach ocieplane buty do których nie wpadnie śnieg.
Innym rozwiązaniem na spędzanie wolnego czasu może być wysłanie dziecka na zimowisko. Jest wiele sprawdzonych miejsc z ciekawymi i aktywnymi ofertami wypoczynku dla dzieci. Dzieci wyjeżdżają, a rodzice mogą podelektować się przez parę dni mniejszą ilością obowiązków na głowie. Narciarskie, sportowe, artystyczne, językowe – na rynku znajduję się cała gama do wyboru, więc dla każdego coś się znajdzie. Zanim jednak wypuścisz swoje dziecko na taki wyjazd musisz odpowiednio zaopatrzyć jego walizkę.

Dziewczynka w śniegowcach dziecięcych

Śniegowce dziecięce – ciepło ucieka stopami

Niskie temperatury są bardzo zdradliwe. Każdy z nas odczuwa je na swój sposób, trzeba jednak pamiętać, że niektóre sygnały jakie wysyła nam ciało są tymi, których lekceważyć nie możemy. Minusowe temperatury powodują, że praca receptorów na skórze jest zaburzona, dlatego nie powinniśmy ignorować na przykład szczypiących stóp. Jeśli zaczynamy odczuwać mrowienie i szczypanie od razu powinniśmy schować się gdzieś gdzie jest ciepło, ponieważ może to być oznaka lekkiego odmrożenia. Jest sposób na to, aby uniknąć takich sytuacji i chronić siebie, ale przede wszystkim swoje dzieci, które są delikatniejsze i mniej odporne, przed ewentualnym przemarznięciem. Najwięcej ciepła ucieka przez stopy. Stopy są najbliżej ziemi, która jest zmrożona. Świetnym rozwiązaniem są śniegowce dla dzieci! Mają uniwersalny wygląd i niezwykłą konstrukcję. Wypełnione są wełną, która świetnie izoluje od zimna i utrzymuje ciepło. Sprawdzają się idealnie na dużym mrozie i śniegu. Dzięki ściągaczom, które znajdują się na samej górze, śnieg nie dostanie się do środka. Na rynku możemy dostać śniegowce dziewczęce, ale także śniegowce chłopięce. Bardziej wymagającą grupą na pewno są dziewczynki, które mają więcej wymagań i preferencji, na szczęście każdy rodzic będzie w stanie znaleźć idealne śniegowce dla dziewczynki. Wybór jest duży, dlatego dla każdego coś się znajdzie!

Bardzo ciekawe propozycje śniegowców dla dzieci można znaleźć tu: https://voltabut.com.pl/sniegowce-dzieciece

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *