Tendencje turystyczne Polaków. Turystyka w Polsce

Wejscie na plażę nad Bałtykiem

Tendencje turystyczne Polaków koncentrują się na przestrzeni ostatnich lat na wyjazdach zagranicznych. Mimo że Polska jest krajem atrakcyjnym turystycznie, wybieramy ciepłą Hiszpanię, Włochy, a zimą Austrię czy Czechy. Czasem warto jednak zrezygnować z gwarancji wysokich temperatur i ciepłego morza na rzecz poznania własnego kraju. Polska może poszczycić się przepiękną przyrodą i zróżnicowanym krajobrazem. Piękne nadbałtyckie plaże, bajeczne jeziora, rozległe lasy i bory, czy piękne góry. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo takie zróżnicowanie krajobrazów sprzyja uprawianiu turystyki aktywnej. Wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, wspinaczka górska, żeglarstwo, jazda na nartach wodnych, a to tylko kilka propozycji spędzania urlopu. Turystyka krajowa to również świetny sposób na naukę o własnym kraju, poznawanie jego tradycji, dlatego warto zabierać ze sobą dzieci już od najmłodszych lat.

Walory Polski na arenie międzynarodowej

Polska staje się również krajem coraz bardziej atrakcyjnym dla obcokrajowców. Nasza piękna przyroda, atrakcyjne ceny i narodowa gościnność są magnesem przyciągającym turystów zagranicznych. Warto również podkreślić, że poziom i zróżnicowanie infrastruktury turystycznej ciągle się podnosi.

Ścieżka przez las iglasty

Zalety turystyki krajowej

Decydując się na urlop w kraju, możemy pozwolić sobie na zwiedzanie „po drodze”, możemy dowolnie ustalać naszą trasę, zaglądając do ciekawszych miejsc. Dodatkowo wyjazdy krajowe, z racji niedużych odległości można podzielić na kilka krótszych tras, dzięki czemu wakacje nie muszą kończyć się na jednym razie.

One Comment on “Tendencje turystyczne Polaków. Turystyka w Polsce”

  1. Właśnie jutro wybieram się w góry. Widzę to piękne zdjęcie ze szlaku na Morskie Oko i już nie mogę się doczekać, aż tam będę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *