Wyjazdy integracyjne organizowane przez firmy

Wyjazd na imprezę integracyjną

W dzisiejszych czasach pracodawcy na różne sposoby starają się motywować pracowników.  Dobry zespół to także zintegrowany zespół. Wiadomym jest, że najlepszym i najmilszym sposobem poznawania ludzi jest wspólna zabawa. Zadowolenie pracowników i dobra atmosfera w firmie przekłada się w późniejszym czasie na osiągane przez nią wyniki. Zapotrzebowanie na tego typu usługi sprzyja dużej kreatywności w wymyślaniu planów wyjazdów dla pracowników firm. Plan imprezy zależy od oczekiwań pracodawcy odnośnie takiego wyjazdu. Może on mieć na celu poprawienie komunikacji w zespole, wzrost zaufania i kreatywności, jak również redukcję stresu czy rozładowanie napięć po ciężkim okresie w firmie. Charakter imprezy powinien być również dostosowany do potrzeb pracowników.

Korzyści organizowania przez firmy imprez integracyjnych

Korzyści z takich wyjazdów są obopólne. Z jednej strony pracownicy, zwłaszcza jeśli jest dużo nowych osób, mogą się poznać w miłej atmosferze, niezwiązanej z obowiązkami w pracy. Z drugiej, przełożony ma zebrany cały zespół i może przekazać im wszelkie informacje. Duże znaczenie ma to zwłaszcza w firmach, których siedziby są rozproszone na dużej przestrzeni. Takie wyjazdy umożliwiają spotkania pracowników poszczególnych filii i sposobność wymiany doświadczeń między nimi. Dodatkowo, takie wyjazdy to często idealny moment na organizację szkolenia, warsztatów dla wszystkich pracowników, których zebranie w całość jest bardzo trudne w normalnych warunkach.

Ośrodek wypoczynkowy z basenem

Jak organizować imprezy integracyjne

Każda firma podchodzi do organizacji imprez integracyjnych inaczej. Jedna z opcji to zlecenie organizacji całej imprezy firmie, która zawodowo się tym zajmuje. Jeśli nie mamy pomysłu na plan imprezy z pewnością możemy liczyć na jej pomoc. Możliwości jest mnóstwo. Począwszy od programów bazujących w większości na aktywności fizycznej, przez sporty ekstremalne, egzotyczne wycieczki, kończąc na poznawaniu tradycji i obrzędów lokalnych mieszkańców. Istnieje również druga opcja. W niektórych przedsiębiorstwach odpowiedzialny za  realizację wyjazdów jest dział kadr lub konkretnie do tego zadania wyznaczona osoba. Zamiast zgłaszać się do profesjonalnej firmy, można zaplanować wyjazd integracyjny samodzielnie. Najlepiej zacząć od określenia miejsca docelowego, wyszukać np. “Zakopane noclegi”, wybrać odpowiednie kryteria – wielkość obiektu, lokalizacja, cena. Równie dobrze możemy szukać na wstępie bardziej konkretnych informacji, jak: “tanie noclegi Pobierowo”, “apartamenty Kraków”. W następnej kolejności warto poszukać jakie atrakcje oferuje dany region, czym się wyróżnia na tle innych miejsc. Drugie rozwiązanie jest polecane pracodawcom i przedsiębiorstwom, które bardziej cenią sobie indywidualne podejście do klienta.

Osoby zainteresowane organizacją wyjazdów przez firmy zewnętrzne, mogą odwiedzać strony takich agencji lub szukać na własną rękę na portalach z możliwością rezerwacji obiektu w wybranej miejscowości. Szeroka baza wszelkiego rodzaju obiektów noclegowych na terenie Polski i nie tylko, o różnych standardach, wielkości, położeniu zaprezentowana w sposób bardzo czytelny i przejrzysty na pewno sprawi, że zostanie wybrany odpowiednie do oczekiwań miejsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *