Najlepsze gry mmorpg – 5 najchętniej granych tytułów.

Najlepsze gry mmorpg

Gry mmorpg w ostatnich latach święcą swoje triumfy. W towarzystwie znajomych toczymy epickie boje z pradawnymi bestiami, pokonujemy złych władców gnębiących całe krainy i przemierzamy mroczne lochy, aby zdobyć złoto i klejnoty. I miecz, zdecydowanie – lepszy miecz. No i zbroję, bo ta już ma słabe statystyki. Chcesz się dowiedzieć, które mmorpg jest najlepsze w 2023? Mamy dla Ciebie zestawienie 5 najlepszych!

World of Warcraft

Największy z największych, klasyk i najbardziej znany tytuł w kategorii gier mmorpg na pc.

Mimo długiej siwej brody (w tym roku kończy 19 lat!) w dalszym ciągu utrzymuje swoje miejsce w czołówce gatunku. Zeszłoroczna premiera dodatku “Dragonblight” tchnęła nowe życie w tego weterana i pomogła odzyskać rzeszę fanów, jaką miał za swoich najlepszych lat. Nowy kontynent, nowa klasa (a w niej dostępna każda możliwa specjalność – tank, healer i dps) nowa rasa, nowy system latania, mnóstwo usprawnień ułatwiających życie graczom – to wszystko zachęca, aby ponownie dać szansę Blizzardowi i zanurkować w świat Azeroth.

Elder Scrolls Online

Kolejna potęga wśród najlepszych gier mmorpg. Oparty na legendarnej serii RPG – Elder Scrolls, nazywany przez wielu “Skyrimem Online” ma się dziś lepiej niż kiedykolwiek. Przystępny model subskrypcji lub możliwość grania całkowicie za darmo dają szansę, żeby przetestować i dać się wciągnąć w ten ogromny świat. Ogromna ilość zawartości, wybór klas i ras, wśród których każdy

znajdzie coś dla siebie i duża baza graczy, z którymi można połączyć siły. Dodatkowo w czerwcu tego roku miało premierę nowe rozszerzenie “Necrom” dodające dwie nowe krainy, nową klasę – arkanisty i rozszerzający ilość dostępnych zadań i aktywności. Zdecydowany faworyt na naszej liście!

Final Fantasy XIV

Przedstawiciel azjatyckiego nurtu gier RPG i kolejny tytuł na długiej liście gier z serii Final Fantasy, nie miał problemów, aby zaskarbić sobie serca fanów. Nie ma się zresztą czemu dziwić, w końcu każdy, kto grał w którąkolwiek część, chciałby zanurzyć się ponownie w ten świat, tym razem z większą swobodą wyboru drogi rozwoju i przygód dla swojej postaci – 8 ras, 19 klas, 4 ogromne dodatki, setki zadań i aktywności pobocznych. To wszystko jest zrozumiałym powodem dla którego FFXIV w dalszym ciągu jest jednym z najchętniej granych gier mmorpg na pc i konsole. Do graczy bardzo przemawia też możliwość posiadania wszystkich klas na jednej postaci. Chcesz, żeby twój łucznik zaczął machać mieczem dwuręcznym? Nie ma problemu! Chcesz cisnąć parę kul ognia i osmalić przeciwnikom brwi? Mówisz, masz! Wystarczy udać się do odpowiedniego NPC’a i zacząć przygodę nową klasą, bez potrzeby tworzenia nowego bohatera. No i oczywiście plusem, którego nie można przeoczyć jest obecność moogli i chocobosów – wizytówki serii Final Fantasy.

5 najlepszych gier mmorpg

Black Desert Online

Kolejny przedstawiciel azjatyckiego rynku gier, tym razem nie z Japonii, ale z Korei. Tej dobrej Korei, Południowej. Już po swojej premierze wskoczył do rankingów najlepszych gier mmorpg. Możliwość gry bez opłacania subskrypcji, ogromna ilość aktywności dostępnych dla graczy, bardzo ciekawe i zróżnicowane klasy postaci i mnóstwo rozwiązań niedostępnych dotąd w “zachodnich” mmorpg. Co jednak przyciągnęło sporą rzeszę graczy, to grafika. Bardzo charakterystyczny i bardzo przyjemny dla oka styl graficzny skusił wiele osób, a wciągająca i zróżnicowana rozgrywka zatrzymały ich na dłużej. Gra zawiera w sobie bardzo dużą ilość mikrotransakcji, niektóre nawet z kategorii “pay to win”, jednakże daje też możliwość zdobycia części z tych przedmiotów jako nagrody za wypełnianie zadań czy kompletowanie aktywności w grze.

EVE Online

Trochę inna gra niż te opisane dotąd, jednak ilość graczy i jej zawartość dają jej pełne prawo do bycia umieszczoną na liście najlepszych gier mmorpg. W EVE Online wcielamy się pilota statku kosmicznego, przy pomocy którego zwiedzamy rozległe galaktyki, zajmujemy się handlem surowcami bądź bierzemy udział w ogromnych bitwach. Możemy zająć się wyłącznie wydobywaniem i sprzedażą surowców, możemy z tych surowców produkować technologie i nimi handlować, lub zostać kosmicznym piratem napadamy na tych, którzy kopią lub produkują. Rozwijamy swoją postać, rozbudowujemy statek i dołączamy do ogromnych korporacji złożonych z tysięcy graczy. Skala gry i ilość zawartości imponują i powodują, że gra, mimo ładnych kilku lat na karku, dalej jest w czołówce mmorpg na pc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *