Firma ochroniarska – czyli jak zadbać o bezpieczeństwo?

Usługi firmy ochroniarskiej

Duże prywatne posesje, firmy, gospodarstwa, klatki schodowe, parkingi – każde z tych miejsc oraz wielu innych, potrzebują odpowiedniej ochrony, ponieważ są to przestrzenie pełne przynęt dla potencjalnych złodziei. Dlatego tak istotne jest, aby jako właściciel zapewnić odpowiednią ochronę.

Nowoczesne metody ochrony

Metody ochrony ewoluowały na przestrzeni lat. Dobrą ochronę zapewnić może odpowiedni ochroniarz i przez długi czas była to sprawdzająca się metoda. Jednak człowiek jest tylko człowiekiem i bywa zawodny. Nie zawsze uda mu się być na tyle czujnym, że nic nie umknie jego uwadze. Dlatego wraz z rozwojem technologii na rynku zaczęły pojawiać się inne rozwiązania będące zamiennikiem lub pomocą człowieka. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej innowacyjnych metod stał się monitoring. Maszyna na pewno nie zastąpi człowieka, jednak jest to duże uproszczenie szczególnie przy większych przedsięwzięciach. Kamery można ustawić w bardzo wielu miejscach pod wieloma kątami, dzięki czemu widok z nich jest w stanie objąć każdy fragment przestrzeni. Można ukryć je w różnych przedmiotach i zakamarkach, tak że stają się niewidoczne. Jeśli chcemy w ten sposób zabezpieczyć większy obiekt zazwyczaj firmy obsługujące kamery oferują też własnego ochroniarza, tak zwaną ochronę fizyczną, która obserwuje obraz z kamer i w razie potrzeby reaguje. Świetnym rozwiązaniem są kamery termowizyjne, które nie tylko rejestrują obraz, ale także są w stanie wykryć nagłą zmianę temperatury np. w przypadku pożaru. W takiej sytuacji automatycznie przesyłają informację do Stacji Monitorowania Alarmów 24. Kolejną opcją są kamery działające w odpowiednim systemie, który wyposażony jest np. w funkcję wykrywania ruchu. Dzięki takim innowacją nie musimy dodatkowo decydować się na pracownika ochrony na terenie obiektu. Często warto też zastanowić się, zwłaszcza w przypadkach osób prywatnych, nad założeniem zabezpieczeń technicznych na terenie domu w postaci np. czujników ruchu czy czujników dymu, które automatycznie włączają alarm, kiedy wykryją, że coś się dzieje.

Łódzka firma – Magnum Ochrona

Agent firmy ochroniarskiej

Za jakimi firmami warto się rozglądać, kiedy zależy nam na profesjonalnej ochronie? Znalezienie adekwatnej ochrony do swoich potrzeb nie zawsze bywa proste. Firmy często nie spełniają wystarczająco potrzeb przedsiębiorcy lub osoby prywatnej. Dlatego zanim zdecydujemy się na jakąś firmę zawsze warto przejrzeć np. referencje. Firma ochroniarska Magnum posiada bardzo dużą ilość wartościowych referencji od dużych firm, których siedziby znajdują się w Łodzi. Należą do nich między innymi Marvel – Kia Motors, Łódzki Zakład Usług Komunalnych, Filharmonia Łódzka, Politechnika Łódzka, Novartis, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi. Firma dba o zatrudnienie odpowiedniej kadry pracowniczej, która dopasowana jest do potrzeb klienta. Magnum ochrona posiada bardzo szeroką ofertę usług. Zapewnia ochronę fizyczną, konwojowanie wartości pieniężnych, monitoringi i ochronę elektroniczną, zabezpieczenia techniczne, specjalistyczne usługi ochrony SUFO (jest to szczególna jednostka działająca w ramach agencji ochrony osób i mienia) oraz konserwacją terenów zielonych i utrzymaniem czystości. Prowadzi także doradztwo i obsługę firm w sprawie rozplanowania ochrony. Oferuje kompleksowe podejście do klienta. Dzięki swoim wysokim standardom i osiągnięciom w branży firma stała się członkiem Krajowego Związku Pracodawców „Ochrona” w Warszawie.

Adres oficjalnej strony www firmy: https://magnumochrona.pl

Koncesjonowane Biuro Ochrony Magnum powstało w 1995 roku w oparciu o decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 24 lutego 1995 roku, udzielając koncesji nr K-9/95 na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *