Nieudane wakacje, czyli odszkodowanie od linii lotniczych

Wyjeżdżając na wakacje nie bierzemy pod uwagę, że cokolwiek może pójść nie tak. Będąc na lotnisku nie możemy przestać odliczać godzin, kiedy pójdziemy na plażę. Niestety, czasami już na lotnisku pojawiają się problemy. Odwołany czy opóźniony lot może zdenerwować. Tak samo jak zagubiony lub uszkodzony bagaż. Musimy powstrzymać nerwy i zachować zimną krew. W takiej sytuacji pasażer ma prawo do dochodzenia odszkodowania/reklamacji. Wszystkiego dowiemy się w wyznaczonym do tego punkcje na lotnisku.

Jak uzyskać odszkodowanie od linii lotniczych za opóźniony lot?

Czasami z nieoczekiwanych przyczyn lot zostaje opóźniony lub odwołany. Możemy wtedy dochodzić rekompensaty. Zazwyczaj jest ona stała, niezależnie od odległości lotu. Niestety, gdy taka sytuacja będzie mieć miejsce z powodu warunków pogodowych, wtedy nie dostaniemy pieniędzy. Każdy poszkodowany dostanie jednak zwrot biletu lub możliwość innego lotu oraz podstawową opiekę, czyli zakwaterowanie. Na złożoną reklamację przewoźnik ma czas odpowiedzieć w terminie 30 dni od dnia otrzymania reklamacji od pasażera, lecz zdarza się, że trwa to dłużej.

W jaki sposób dochodzić odszkodowania, gdy zagubi nam się bagaż?

Jedną z niezbędnych czynności jakie należy zrobić przed wylotem na wakacje jest sprawdzenie, czy nasz bagaż spełnia wszystkie ustalone kryteria przewozu. Jeśli nie chcemy mieć problemów na lotnisku, powinniśmy zapoznać się z regulaminem przewoźnika, dzięki temu unikniemy stresu. Należy zwrócić uwagę na regulacje dotyczące zakazanych przedmiotów. Niestety, czasami mimo dobrego oznaczenia nasz bagaż zaginie na lotnisku. Co wtedy zrobić? Trzeba udać się do punktu „zaginiony bagaż”, gdzie na pewno dostaniemy więcej informacji. Będziemy poproszeni o drobiazgowy opis bagażu lub jego zdjęcie, dlatego lepiej wybierać walizki o intensywnym kolorze lub z charakterystycznym wzorem, co pozwoli na szybsze zidentyfikowanie zagubionego bagażu.

One Comment on “Nieudane wakacje, czyli odszkodowanie od linii lotniczych”

  1. Uwielbiam latać samolotami. Miałam takie szczęście, że jeszcze nie trafiłam na żadne trudności. Moja czerwona walizka z charakterystycznymi naklejkami jest po prostu nie do przeoczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *