Meble do kuchni i przedpokoju

Kuchnia urządzona profesjonalnie

Pierwszym miejscem, jakim odwiedza gość jest przedpokój, który stanowi swego rodzaju wizytówkę mieszkania. Warto zadbać o tę przestrzeń, by zrobić dobre wrażenie na gościach, a także zapewnić im komfort na wejściu i wyjściu. Sercem domu i zarazem najlepszym pomieszczeniem dla imprez jest natomiast kuchnia. To tutaj przygotowujemy wszelkie posiłki, a także prowadzimy rozmowy towarzyskie. Warto więc, by była ona dobrze wyposażona.

Zestawy mebli kuchennych

Jeśli boisz się, że nie jesteś w stanie dopasować mebli kuchennych, wystarczy kupić ich zestaw, by zaaranżować większą przestrzeń swojej kuchni. Meble kuchenne powinny stanowić zgraną aranżację, warto więc wcześniej zastanowić się nad całościowym projektem kuchni i rozejrzeć się za odpowiednimi meblami, by wybrać te, które idealnie wpasują się w kreowane pomieszczenie. Zestawy mebli kuchennych to zazwyczaj różne kombinacje szafek na przechowywanie żywności, zastawy i innego wyposażenia kuchni. 

Zestaw mebli kuchennych

Stoły

Bardzo ważnym meblem w całej kuchni, oprócz blatów roboczych i szafek na rzeczy jest stół jadalniany. To na nim serwujemy posiłki i przy nim wspólnie jemy z pozostałymi domownikami. Jeśli nie posiadamy dużo miejsca w kuchni warto rozejrzeć się za rozsuwanym lub składanym stołem. Jednoskrzydłowy, przymocowany do ściany można złożyć, by nie zajmował praktycznie żadnego miejsca. Dwuskrzydłowy stół rozkładany do kuchni można ustawić przy ścianie, jako mały stolik lub rozłożyć oba skrzydła, by stanowił jeden, duży stół jadalniany. 

Jednoskrzydłowy stół do jadalni

Krzesła i siedziska

Aby było można usiąść przy stole warto zastanowić się nad krzesłami pasującymi do niego i całej kuchni. Krzesła kuchenne wykonane są z różnorodnych materiałów, od drewna przez tworzywo sztuczne, kończąc na skórzanym wykończeniu. W zależności od aranżacji kuchni  i mebli, jakie do niej dobierzemy, możemy wybrać różne rodzaje krzeseł. Oprócz krzeseł w kuchni możemy zamiast nich wykorzystać siedziska takie jak taborety czy kanapy kuchenne. Tylko od naszych upodobań zależy jaki rodzaj krzeseł czy siedzisk wybierzemy do naszej kuchni. 

Krzesło kuchenne

Szafki kuchenne

Jeśli decydujemy się na samodzielne składanie zestawu szafek do kuchni, warto na pewno zrobić w kuchni ich dwa szeregi, co zapewnia więcej miejsca do przechowywania rzeczy. Dolne szafki i szafki wiszące stanowią świetne uzupełnienie i uzupełnienie wystroju kuchni. Szafki mogą być z nieprzejrzystymi frontami, z matowionym szkłem szkłem lub przejrzystym szkłem na frontach. Mogą być narożne, jak i proste. W różnych stylach i kolorach, które pasować będą do całego konceptu aranżacji kuchni. Tylko od nas zależy jak dokładnie zagospodarujemy nimi przestrzeń kuchenną.

Szafka kuchenna, dwudrzwiowa

Szafy i garderoby

Szafy czy garderoby są świetnym meblem do przechowywania ubrań, zarówno okryć wierzchnich, jak i tych noszonych na co dzień. Szafy i garderoby mogą stać w różnych miejscach w domu: w przedpokoju, w salonie lub w sypialni. Najczęściej jednak miejsce na szafę znajdujemy w przedpokoju. Mogą one być różnych rozmiarów: małe, duże. Z lustrem lub bez. Przesuwne, otwierane skrzydłowo. Z półkami na wierzchu lub całościowo zakryte frontami. 

Duża, oszklona garderoba do sypialni

Garderoba natomiast stanowi integralną część z miejscem na przechowywanie rzeczy, odzieży oraz butów. Zazwyczaj w zestawie z takimi garderobami do przedpokoju znajduje się siedzisko dla wygody zakładania butów, wbudowane w jedną z dolnych szafek oraz specjalnie wyznaczonym miejscem na wieszaki oraz lustro. 

Zestaw mebli Vivaldi Meble

Szafki na buty

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na zamontowanie garderoby czy szafy w przedpokoju dobrą alternatywą może stanowić większa lub mniejsza szafka na buty, która służyć będzie do przechowywania obecnie używanego obuwia, dzięki czemu buty nie będą porozrzucane po całym przedpokoju. Dodatkowo takie szafki na buty często mają zamontowane siedzisko na swojej górnej powierzchni, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania, a także stanowią świetny element wystroju przedpokoju.

Szafka na buty z siedziskiem

Aranżując przestrzeń w swoim mieszkaniu warto położyć nacisk na dopieszczenie przedpokoju i kuchni. Te dwa miejsca, poza salonem, stanowią wizytówkę naszego mieszkania. Jeśli zależy ci na jakościowych meblach, warto zajrzeć na Vivaldi Meble, gdzie dobierzesz odpowiednie wyposażenie swoich wnętrz zgodnie z najnowszą modą i swoimi upodobaniami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *