Jak dobrze wybrać meble ogrodowe?

Eleganckie meble ogrodowe

Gdy zbliża się lato, warto pomyśleć o tym, jak jeszcze lepiej wykorzystać słońce. Osoby, które mają dom z ogródkiem, nie mogą narzekać na brak możliwości. Najlepszą inwestycją będzie zakup dobrych mebli ogrodowych, które poprawią nasze samopoczucie i pozwolą intensywnie się zrelaksować po całym dniu pracy. Które meble wybrać, aby bezstresowo cieszyć się słońcem przez lata?

Klasyczne meble ogrodowe drewniane

Meble ogrodowe to bardzo szeroka kategoria produktów, w której znajdziemy mnóstwo propozycji. Jeśli pokusilibyśmy się o znalezienie głównego kryterium, pozwalającego na odróżnienie różnych zestawów od siebie, z pewnością byłby to materiał wykonania. Wciąż w grupie najpopularniejszych produktów znajdują się zestawy mebli ogrodowych wykonanych z drewna. Ich wygląd jest niezwykle klimatyczny, a styl stosunkowo uniwersalny.

Najprostsze drewniane komplety zbudowane są z odpowiednio lakierowanych desek i żeliwnych stelaży. Idealnie pasują do rustykalnych i sielankowych ogrodów działkowych, jak i tych domu. Wyróżniają się zwłaszcza pod względem wytrzymałości i stabilności, którą zawdzięczamy sporej wadze mebli. Co więcej, umiejętnie wertując oferty, można znaleźć takie zestawy w bardzo atrakcyjnych cenach. Niestety, drewniane meble ogrodowe również mają wady takie, jak konieczność regularnej pielęgnacji i konserwacji drewna i wspomniana waga, która ogranicza mobilność.

A może meble ogrodowe z materiału?

Meble z technorattanu wykonywane są z syntetycznego, plecionego materiału, charakteryzującego się ogromną wytrzymałością, ale i miękkością. W przeciwieństwie do zwykłego rattanu materiał ten nie rozciągnie się i nie skurczy na skutek warunków pogodowych. Chociaż wszystkie meble ogrodowe na zimę powinny być chowane w specjalnych pokrowcach lub przenoszone do wnętrz, technorattan ze wszystkich propozycji dozna najmniejszego uszczerbku w trudnych warunkach.

Technorattan może być niezwykle elegancki i praktyczny. Wykonuje się z niego pokrycia meblowe i oparcia w najrozmaitszych wariantach kolorystycznych. Z czasem powstało również wiele syntetycznych odmian tego materiału, a część tworzyw sztucznych ma podobną fakturę. Ciekawe zestawy mebli ogrodowych możesz znaleźć na stronie Vivaldi Meble, przechodząc bezpośrednio do oferty: https://vivaldimeble.pl/zestawy-mebli-ogrodowych.

Komfortowy fotel ogrodowy

Na co jeszcze można się zdecydować?

Materiałowe i drewniane meble ogrodowe to nie wszystko, na co można się zdecydować. Nie brakuje także zestawów w całości wykonanych z metalu. Będą one idealnie pasowały do nowocześnie zaaranżowanych ogrodów, które stawiają na minimalizm. Nierzadko meble te przybierają także bardziej artystyczne formy. Ich główne mankamenty są zbliżone do wad mebli drewnianych, choć w przeciwieństwie do nich nie trzeba poświęcać tyle czasu na prawidłową konserwację.

Obecnie do łask wraca materiał, którego dotąd nie kojarzylibyśmy z luksusem. Plastik, bo o nim mowa, używany jest do tworzenia również tych najbardziej eleganckich mebli ogrodowych. Atrakcyjny wygląd takich produktów sprawia, że często na pierwszy rzut oka nawet trudno rozpoznać materiał wykonania. Niewątpliwie ogromną zaletą wysokiej jakości tworzywa sztucznego jest jego lekkość, która gwarantuje możliwość łatwego przenoszenia zestawu mebli z jednego miejsca na drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *