Sprzedaż samochodów, a pandemia.

Mężczyzna kupujący nowy samochód

Pandemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami. Przez konieczność ograniczenia kontaktów ludzi wiele branż musiało zamknąć swoje działalności lub znaleźć inne formy płynności sprzedaży, aby się utrzymać. W branży motoryzacyjnej zauważono znaczny spadek sprzedaży samochodów, co zmusiło sprzedawców do dostosowania się do obecnie panujących obostrzeń. Wielu z dealerów samochodowych przerzuciło się na wirtualną sprzedaż. Przez to zaczęły powstawać nowe usługi, takie jak np. podstawianie samochodu „pod drzwi”. Klienci mogą obejrzeć samochód i zdecydować się na niego bez wychodzenia z domu. Podpisywanie umowy stało się możliwe podczas rozmowy video, a płatność za zakupiony samochód jeszcze przed rejestracją na podstawie wystawionej faktury VAT.

Spadek sprzedaży w salonach samochodowych.

Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Jakub Faryś, głośno mówi, że Polska znajduje się w okresie dekoniunktury na skutek pandemii, czego skutki mogą być odczuwalne przez wiele lat. Z podawanych danych wynika, że spadek sprzedaży samochodów wynosi 25%. Bronią się samochody dostawcze, ponieważ w tym przypadku spadek jest nieco poniżej 25%. Najgorzej wypada sprzedaż samochodów ciężarowych, w przypadku których z roku na rok jest coraz niższa i może dojść do nawet mniej niżej niż 50%. Skąd bierze się tak ogromny spadek sprzedaży samochodów? Klienci odłożyli kupno samochodów na lepsze czasy. Koronawirus bardzo negatywnie wpłynął na status finansowy wielu osób. Z tego względu nie mogą sobie pozwolić na tego typu zakupy.

Parking pełen nowych samochodów

Czy okres pandemii to dobry czas na kupno samochodu?

Wiele osób z powodu pandemii traci, ale znaleźć można także grupę, która wzbogaca się dzięki niej. Czy ten czas, to dobry moment na kupno nowego samochodu? Odpowiedź jest prosta – tak. Moment jest dobry, ponieważ salony samochodowe przedłużają okres wyprzedaży modeli samochodów z poprzedniego roku. Dealerzy przez wielki kryzys musieli znaleźć jakiś sposób na to, aby wyjść z twarzą z tej sytuacji. Z tego powodu klient może wyjechać z salonu nowym samochodem kupionym w bardzo korzystnej cenie. Dodatkowo może liczyć na wiele bonusów. Za kupnem samochodu z salonu stoi wiele plusów, takich jak np. dysponowanie nowym, niewysłużonym autem o zaawansowanej technologii, który spełnia unijne restrykcje np. w kwestii emisji dwutlenku węgla. Pandemia to dobry moment na zainwestowanie w nowy samochód, ponieważ wielu specjalistów mówi o tym, że po pandemii ceny aut mogą znacznie wzrosnąć. Wiele osób decyduje się także na zakup używanych samochodów. Jest to jeszcze mniejszy wydatek. Rynek samochodów używanych w okresie pandemii zyskuje. Przyrost zakupu takich samochodów, a szczególnie tych sprowadzanych zza granicy wynosi 6,5% . Dużą wagę Polacy przywiążą do samochodów z silnikiem diesla, z tego względu, że są to zazwyczaj trochę młodsze ściągane samochody od tych benzynowych odpowiedników.
Szukając samochodu nowego czy używanego warto rozejrzeć się za salonami samochodowymi, które mają szeroki wybór, a ich oferta obejmuje obie te opcje. Jak wiadomo w czasach pandemii warto jest zaopatrzyć się w swój własny samochód, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Jest to znacznie ostrożniejszy środek transportu, niż jazda pociągami, autobusami czy komunikacją miejską. Na rynku istnieją salony, które obsługują różne marki samochodów. Jednym z nich jest salon samochodowy Dukiewicz, który posiada takie marki jak Fiat, Subaru, Alfa Romeo.
Jeśli szukasz nowego lub używanego samochodu, zajrzyj tutaj: https://dukiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *