Szkoda komunikacyjna i co dalej?

Mechanik w trakcie naprawy auta

Każda osoba, która posiada prawo jazdy jest narażona na wypadek z udziałem innego pojazdu. Jest to niemiłe zdarzenie, jednak nie mamy wpływu na umiejętności innych kierowców oraz inne zdarzenia losowe. Problem szkody komunikacyjnej wzrasta, kiedy mamy do czynienia z wypadkiem poza granicami kraju. Mając świadomość zagrożeń warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w wiedzę na temat firm pomagających w likwidacji szkód komunikacyjnych. Firma taka powinna współpracować z towarzystwami ubezpieczeniowymi w kraju i za granicą. Istotą szkody komunikacyjnej jest konieczność wykonania niezbędnych napraw, renowacji w samochodzie, dlatego tak ważny jest serwis powypadkowy.

Bezgotówkowa likwidacja szkód

To idealny sposób na rozwiązanie problemu formalności powypadkowych. Przedstawiciel danej firmy przyjeżdża, żeby dokonać oględzin, wykonuje też kosztorys do akceptacji oraz zabiera samochód, żeby zrobić niezbędne naprawy, zamawiając w międzyczasie części. Aby odszukać taką firmę wystarczy skorzystać z internetu i wpisać “likwidacja szkód komunikacyjnych“, a dla doprecyzowania, można wpisać miejsce, gdzie poszukujemy takiej usługi, na przykład “centrum likwidacji szkód Łódź”. W ramach likwidacji szkody komunikacyjnej firmy zajmujące się naprawami oferują samochód zastępczy gratis, a także gwarancję na serwis powypadkowy. Kosztorys wykonuje się najczęściej w systemie Audatex, który honorują wszystkie firmy ubezpieczeniowe na całym świecie.

Lakiernik malujący samochód

Naprawy powypadkowe

Likwidacja szkody komunikacyjnej to jedno, jednak należy skierować uwagę na naprawy powypadkowe. Ważny jest poziom prac blacharskich i lakierniczych. Personel wykonujący te usługi musi być po przeszkoleniu, a używane narzędzia nowoczesne i dostosowane do naprawianego elementu. Osobą niezwykle ważną jest lakiernik samochodowy. W jego rękach spoczywa ciężar wykończenia. Dodatkowym atutem wykonywanej usługi może być stosowanie ekologicznych materiałów lakierniczych. Podczas naprawy powypadkowej może zaistnieć potrzeba wymiany pękniętej szyby oraz innych części samochodowych.

Praca centrum likwidacji szkód oraz serwisu jest istotna dla każdego użytkownika drogi. To gwarancja bezstresowej oraz bezgotówkowej likwidacji szkód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *